Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Omzetgroei van 1,8% voor supermarkten in januari

De supermarktomzet is in januari gestegen met 1,8% naar € 3,38 miljard (€ 3,32 miljard in januari 2017). Per kassabon werd er in januari 5,6% meer afgerekend maar er werden minder kassabonnen uitgegeven (-3,6%).

3 op de 10 Nederlandse huishoudens, die in de gemeenten in het grensgebied wonen, heeft het afgelopen jaar ook levensmiddelen in het buitenland gekocht. Gemiddeld kochten ze op jaarbasis 1 keer per maand in het buitenland en per bezoek werd er € 35,74 uitgegeven.

Vooral in het grensgebied met Duitsland gaat er veel omzet over de grens. Bijna 4 op de 10 huishoudens in het Duitse grensgebied doet gemiddeld 13,7 keer per jaar boodschappen over de grens. Per bezoek wordt er € 35,45 uitgegeven. Nederlanders die in de grensstreek met België wonen, doen slechts 5 keer per jaar boodschappen over de grens. Buiten het grensgebied zien we een daling in het aantal huishoudens (12%) dat over de grens koopt (13,6% in 2016).

Er wordt nog steeds veel drank zoals wijn, bier en frisdrank over de grens verkocht maar de omzet in deze categorie is wel gedaald. In de categorie ongekoelde zuivel zien we wel een toename in de besteding over de grens. 

Publicatiedatum: