Fruit vermindert kans op beroerte
Het onderzoek werd uitgevoerd door dr. Huaidong Du en zijn team van de Britse 'University of Oxford'. Zij analyseerden de gegevens van meer dan 450.000 Chinezen uit stedelijke en landelijke gebieden. De onderzoeksdeelnemers werden zeven jaar lang in de gaten gehouden. Binnen deze periode kregen 19.300 deelnemers last van ischemische hartklachten en kregen 19.700 deelnemers een beroerte.
18 procent van alle onderzoeksdeelnemers at dagelijks fruit. Ze consumeerden gemiddeld anderhalve portie (=150 gram). 6,3% gaf aan nooit fruit te eten. Vergeleken bij de onderzoeksdeelnemers die nooit fruit aten, hadden degenen die dagelijks fruit consumeerden een 15% lager risico op ischemische hartklachten en een 25% lager risico op een ischemische beroerte (herseninfarct). Het risico op een hemorragische beroerte (hersenbloeding) daalde zelf met tot wel 40 procent.
Maar niet alleen het risico op het krijgen van bovengenoemde ziekten daalde door het eten van fruit, ook het sterfterisico nam af. Het risico om aan een ischemische hartziekte te sterven, was bij een dagelijkse consumptie van fruit 27% kleiner en de kans om te sterven aan een beroerte was circa 40% kleiner.