Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Spaanse aardbeien vooral bestemd voor binnenlandse markt, EU en VK

De Spaanse aardbeiensector staat er goed voor, met een teelt die voornamelijk bestemd is voor de binnenlandse markt, de EU en het VK. De teelt van andere bessen, met name blauwe bessen, frambozen en bramen, is de afgelopen jaren een alternatief geworden voor de teelt van aardbeien als gewas met toegevoegde waarde voor de Spaanse telers. De zachtfruitsector in zowel Spanje als de Verenigde Staten heeft veel raakvlakken, vooral met het gebruik van Amerikaanse zachtfruitrassen en technologie in Spanje.

Het areaal voor bramen nam ook toe met drie procent, van slechts 139 ha tot 143 ha. In dit geval worden nieuwe rassen gebruikt die jaarronde teelt mogelijk maken. In de frambozensector daalde het areaal in Spanje voor het tweede jaar op rij met 7,5 procent tot 1.841 ha, vergeleken met de 1.992 ha van vorig jaar.

De framboos heeft het meeste te lijden onder de concurrentie van teelt buiten de EU, die op de Europese markt concurreert met fruit uit derde landen met lagere teeltkosten, zoals Freshuelva herhaaldelijk heeft verklaard aan de Spaanse en Europese overheden. Deze situatie heeft ertoe geleid dat veel Spaanse frambozentelers op ander zachtfruit zijn overgestapt, gezien het gebrek aan winstgevendheid.

Klik hier om het volledige rapport te lezen.

Bron: fas.usda.gov

Publicatiedatum: