De storm van afgelopen donderdag en vrijdag heeft aanzienlijke schade aangericht in een brede strook in de Ebro-vallei. Zeven Noord-Spaanse provincies werden getroffen, waaronder La Rioja, waar de hagel de perenteelt in Rincón de Soto trof.
"Het zag ernaar uit dat we een volledige oogst zouden hebben van de Rincón de Soto peer met beschermde oorsprongsbenaming. De kwaliteit was ook uitstekend. Maar vrijdag werden we verrast door een hagelstorm", zegt Adolfo Nájera, voorzitter van SAT Frutas y Verduras Valle de Rincón, een bedrijf dat is aangesloten bij de BOB. "Om zicht te krijgen op de totale schade voor de BOB-peren wachten we nog steeds op de verslagen van de inspecties die bij de verschillende teeltbedrijven zijn uitgevoerd, maar wij hebben ondertussen gezien dat 150 van onze 250 hectare in meer of minder mate schade hebben opgelopen."
"Het is ontzettend jammer", merkt Adolfo op, "want de groei van de peren is tot nu toe ideaal verlopen dit jaar. De vruchtzetting was prima in orde en aan de bomen hing de juiste hoeveelheid fruit, waardoor elke peer de perfecte ontwikkeling heeft doorgemaakt.
Nu wachten we op de afronding van de schade-evaluatie. We weten nog niet hoeveel fruit we precies zullen kunnen plukken, maar het ziet er gelukkig naar uit dat we weer een normale oogst zullen hebben met goede maten. Vorig jaar was het helemaal anders, toen er door voorjaarsvorst weinig fruit was en de maten klein uitvielen door de hitte. Die goede kwaliteit en goede maatvoering zal dit jaar zeker de verliezen compenseren."
Voor meer informatie:
SAT Frutas y Verduras Valle de Rincón
Polígono Varillas, calle A, s/n
26550 Rincón de Soto (La Rioja) - Spanje
Tel: + 34 941 14 17 04
info@vallerincon.com
www.vallerincon.com