Tholen - Eurofresh in Venlo is gestart met de import van de eerste nieuwe 'spring crop' aardappelen van het seizoen uit Cyprus. "De vraag naar importaardappelen groeit, maar we zien dat de markt nog rustig is", vertelt Ad Pollux. Dit jaar kwamen de eerste nieuwe importaardappelen, waaronder de Annabel uit Cyprus, een paar weken eerder dan normaal op de markt. "Het seizoen voor de importaardappelen start dit jaar ongeveer twee weken eerder dan andere jaren."
"De vraag naar nieuwe aardappelen lijkt in opkomst, met vooral de Duitse klanten die enthousiast reageren. Ongeveer 75% van de klanten van Eurofresh komt uit Duitsland, waar de populaire variëteit Annabel goed wordt ontvangen. De smaak en de kookeigenschappen maken deze aardappelen geschikt voor de Duitse markt. "In Nederland is de vraag wat lager, maar neemt deze wel toe zodra de eerste asperges op de markt komen, van maart tot juni. We zien de vraag naar importaardappelen toenemen, maar het blijft een langzaam proces", aldus Ad.
Het seizoen voor de Cypriotische aardappelen duurt tot juli, waarna de import overgaat op Nederlandse aardappelen. Ad importeert uitsluitend aardappelen uit Cyprus, een specialiteit van Eurofresh. "De rode aarde waarin de aardappelen worden geteeld draagt bij aan de smaak, waardoor ze worden gewaardeerd bij klanten.'' De marktomstandigheden zijn momenteel rustig, maar Ad is optimistisch over de groeiende vraag. "Nu de zon begint te schijnen, zien we langzaam de eerste klanten binnenkomen. We hebben geduld nodig om de vraag verder te laten groeien, maar het hoogtepunt van de verkoop komt steeds dichterbij."
Eurofresh heeft tot het einde van het seizoen wekelijkse binnenkomsten.
Voor meer informatie:
Ad Pollux
Eurofresh
Mob: +31 (0)6 11180209
ad@eurofresh.nl
www.eurofresh.nl