Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nieuw instrument meet interne kwaliteit van druiven in enkele seconden

Om de rijpheid van fruit te bepalen en het optimale moment te bepalen om met oogsten te beginnen, zijn er de afgelopen jaren kwaliteitsmeters voor avocado's, mango's, kiwi's en meloenen ontwikkeld en op de markt gebracht. "Deze kwaliteitsmeters maken een snelle beoordeling van de interne kwaliteit van fruit mogelijk op een niet-destructieve manier", zegt Galen George, directeur Toegepaste Wetenschappen bij Felix Instruments en ontwikkelaar van de kwaliteitsmeters. Nu is het bedrijf klaar om een kwaliteitsmeter voor druiven te lanceren.


De nieuwe kwaliteitsmeter voor druiven

Compatibel met 20 variëteiten
De ontwikkeling van de nieuwste kwaliteitsmeter werd geïnitieerd door de California Table Grape Commission. "Zij benaderden ons op zoek naar een instrument waarmee telers de interne kwaliteit van hun druiven konden meten," legt George uit. Op basis van dit verzoek verzamelde Felix Instruments gedurende drie seizoenen gegevens van verschillende druivenrassen om een model voor een druivenmeter te ontwikkelen. Aangezien het niet mogelijk was om alle druiven in één model te integreren, werden er drie specifieke toepassingen gecreëerd voor rode, groene en zwarte druiven. In totaal zijn ongeveer 20 druivenrassen in het model verwerkt, zodat de meter compatibel is met de meeste druivenrassen die momenteel wereldwijd worden geteeld. "We hebben niet alleen gebruikgemaakt van variëteiten die in de VS worden geteeld, maar ook van importdruiven uit Peru, Chili en Brazilië, omdat deze een belangrijke rol spelen op de Amerikaanse markt tijdens het binnenlandse laagseizoen," voegt George toe.

Door continu seizoen na seizoen gegevens te verzamelen, was het team van Felix Instruments in staat om modellen te ontwikkelen die Brix, titreerbare zuurgraad en pH-waarden van druiven kunnen meten. "Dit model geeft eindgebruikers de mogelijkheid om deze parameters te meten met snelle en nauwkeurige resultaten." Een volledig validatierapport met informatie over elke variëteit is beschikbaar voor klanten.

De bestaande reeks F-750 kwaliteitsmeters diende als basis voor de Grape Quality Meter. Een van de belangrijkste verschillen tussen de Grape Quality Meter en de andere kwaliteitsmeters is echter de grootte van het fruit dat wordt gemeten. Druiven zijn veel kleiner dan kiwi's, mango's, avocado's en meloenen. Om de gebruikerservaring te verbeteren, werd een hulpstuk voor de bestaande kwaliteitsmeter gebouwd. "Het is een trechter die meerdere afzonderlijke druiven of een tros druiven tegelijk kan bevatten," deelde George. Hoewel de trechter optioneel is, werd hij ontwikkeld voor gebruiksgemak.

Uitbreiding naar zachtfruit
Hoewel de nieuwe druivenmeter ontworpen is voor gebruik met tafeldruiven, worden er momenteel ook toepassingen voor wijn- en sapdruiven ontwikkeld. Dit is de eerste kwaliteitsmeter voor groente en fruit die kleiner van formaat is en heeft de deur geopend voor uitbreiding naar de categorie zachtfruit met kwaliteitsmeters voor aardbeien, blauwe bessen, frambozen en bramen die in ontwikkeling zijn.

Fruit Logistica Berlijn
Hoewel de officiële lancering gepland staat voor eind februari, zal de nieuwe Grape Quality Meter te zien zijn op de komende Fruit Logistica beurs in Berlijn van 5-7 februari. Galen George zal aanwezig zijn om demo's uit te voeren en klanten die geïnteresseerd zijn om een kijkje te nemen worden aangemoedigd om langs te komen in hal 3.1, stand C-11.

Na de beurs organiseert Felix Instruments ook een webinar om de nieuwe technologie onder de aandacht te brengen. Dit vindt plaats op 18 februari om 9:00 uur PST en registratie is mogelijk via deze link. Geïnteresseerd om als eerste toegang te krijgen tot release informatie? Meld u hier aan voor de lijst met vroege toegang.

Voor meer informatie:
Galen George
CID Bio-Science / Felix Instruments
Tel: +1 360 833 8835
ggeorge@cid-inc.com
www.cid-inc.com