Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Regionale groothandel met eigen vollegrondsteelt

"Met onze eigen teelt van bewaargroenten kunnen we zelf de planning bepalen"

"Ik ben eigenlijk een kleine groothandel op zich," lacht Jürgen Meinert, groentegroothandelaar en directeur van het gelijknamige bedrijf, gevestigd in Neurenberg. Ongeveer de helft van zijn omzet komt voort uit leveringen aan regionale, kleinschalige supermarkten. De afhaalmarkt en bezorging dragen elk voor 25 procent bij aan de omzet. "Als regionale groothandel richten we ons voornamelijk op traiteurs, speciaalzaken en dergelijke in heel Noord-Beieren. Onze cash en carry wordt veel gebruikt door boerderijwinkels en restaurants binnen een straal van 80 kilometer. Onze openingstijden zijn een groot voordeel: we zijn dagelijks geopend van 7:00 tot 18:00 uur."

Naast de succesvolle groothandel teelt Meinert ook zijn eigen groenten op ongeveer 15 hectare. Zijn assortiment bestaat voornamelijk uit vollegrondsgewassen zoals prei, struikbonen, wortelen, witte en rode kool en radijs. "We richten ons vooral op gewassen die niet per se binnen een dag geoogst hoeven te worden. Het voordeel hiervan is dat we zelf de planning kunnen bepalen, vooral omdat we puur voor onze eigen groothandel telen. In feite ben ik mijn eigen belangrijkste klant, wat zorgt voor een hoge mate van flexibiliteit."


Jürgen Meinert staat sinds 2013 aan het roer van het familiebedrijf en heeft het bedrijf uitgebouwd tot een volwaardige groothandel. Vandaag de dag omvat zijn assortiment in totaal ongeveer 250 artikelen.

Al met al kan Meinert terugkijken op een sterk verkoopjaar in 2024: "We konden een aangename omzetstijging noteren, hoewel de stijging van de kosten - vooral lonen en energie - een groot deel van de winst opslokte. Wat dat betreft waren de omzetstijgingen ook nodig om het bedrijf gezond te houden. 2024 was ook een uitdagend teeltjaar. Zoals we allemaal weten, was het een erg nat jaar, ook in onze regio. Daardoor werden we, hoewel we weinig moesten beregenen, geconfronteerd met een verhoogde ziektedruk in de groenteteelt, vooral bij vollegrondsla." Volgens Meinert zullen de moeilijkere omstandigheden leiden tot een structurele verandering in het komende decennium, namelijk een afname van het aantal telers.


Het productassortiment van Meinert. Met de klok mee: prei uit de eigen productie, pastinaak, Frankische zoete aardappelen van een bevriende teler en rode bieten. De verkoop van deze laatste is met ongeveer 30 procent gestegen ten opzichte van vorig jaar.

Maandag, donderdag en vrijdag zijn de klassieke piekdagen in de groothandel, vervolgt Meinert. Ondertussen ziet hij geen significante ontwikkelingen in de afzonderlijke segmenten. "De verkoop in de horecasector verloopt goed, hoewel veel bedrijven nog steeds met beperkte openingstijden werken. De situatie is ook redelijk stabiel bij de weekmarkten en speciaalzaken. Vooral degenen met een goede service en een goed assortiment doen het nog steeds goed."


Minikomkommers uit regionale teelt. De eerste zelf geteelde komkommers zijn vanaf begin april verkrijgbaar. Het assortiment zomertomaten is ook bekend en populair, met ongeveer 20 verschillende tomatensoorten van partner Schaller Gemüse.

Voor meer informatie:
Jürgen Meinert
Meinert GmbH
Kraftshofer Hauptstraße 205
90427 Neurenberg, Duitsland
Tel. +49 911 30 62 00
info@meinert-gemuese.de
www.meinert-gemuese.de