Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Aardbeienseizoen officieel van start"

Het lokale aardbeienseizoen is vandaag officieel van start gegaan bij BelOrta. De eerste aardbeien van het seizoen komen van Colembie en Colemberry. Het bijzondere hieraan is dat vader en zoon, Lieven Colembie (Colembie in Halle) en Robin Colembie (Colemberry in Sprang-Capelle), elk op dezelfde dag de eerste aardbeien leveren vanuit hun eigen bedrijf. "Een mooi bewijs dat vakmanschap en passie voor topkwaliteit van generatie op generatie worden doorgegeven", zo geeft de coöperatie aan.


Wout Vereycken (BelOrta) overhandigt de eerste aardbeien aan Koen De Leeuw (Horeca Totaal)

De allereerste aardbeien werden aangekocht door Koen De Leeuw van Horeca Totaal (Brugge). In 2024 verkocht BelOrta 10.500.000 kg aardbeien. Volgens de cijfers van CPS GfK Belgium (in opdracht van VLAM) kocht bijna 4 op de 5 Belgische gezinnen vorig jaar aardbeien en dit voor allerlei consumptiemomenten.

Het meest geteelde en populairste ras is Elsanta, gevolgd door Sonsation, Lady Emma en Karima. "Een lekkere smaak blijft de belangrijkste parameter bij de selectie van onze rassen. Door deze weloverwogen rassenkeuze en toepassing van diverse teelttechnieken slagen de BelOrta-telers er daarenboven ook in om 10 maand per jaar aardbeien aan te leveren. Met deze uitgebalanceerde spreiding wordt ingespeeld op de consumentenbehoeftes en de beste marktmomenten. Hoewel de eerste Belgische aardbeien nu al beschikbaar zijn, bereikt het seizoen zijn piek tussen april en juli."

"Aardbeien blijven geliefd, zowel vers als verwerkt in desserts zoals ijs, taarten en confituur. Daarnaast creëren sociale media nieuwe trends en beïnvloeden ze de vraag naar aardbeien, zoals te zien is bij de recente TikTok-hype: de 'Dubai Chocolate Strawberry Cups'."

Voor meer informatie:
BelOrta
Mechelsesteenweg 120
B-2860 Sint-Katelijne-Waver, België
Tel.: +32 (0)15 55 11 11
info@belorta.be
www.belorta.be

Publicatiedatum: