Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Hopelijk compenseren hogere kiwiprijzen lagere opbrengst"

Door een opbrengstdaling van ongeveer 30% loopt het Franse kiwiseizoen dit jaar een maand eerder af dan normaal. "We zijn bijna klaar met het sorteren", zegt Alexandre Cancel. "Door de lagere opbrengst waren de maten dit jaar groter, met een uitstekende houdbaarheid en smaak."
Late start van het seizoen
De opbrengst was bescheiden, maar paste bij de late start van het seizoen. "Zespri was lang dominant in de winkels, zowel met groene als gele kiwi's. Daardoor kwam de Franse kiwi pas medio december echt in de schappen. De beperkte volumes zorgden er gelukkig voor dat dit minder problemen opleverde dan verwacht."

Sterke stijging in afzet van groene kiwi's na einde gele kiwi's
De verkoop kwam in december traag op gang, maar trok in januari aan. "Rond de jaarwisseling blijft de consumptie altijd gematigd, maar in januari zien we traditioneel een opleving, mede dankzij promotieacties in de winkels. Sinds eind februari, begin maart is de vraag naar groene kiwi's sterk gestegen, doordat de gele kiwi uitverkocht is. Dit patroon zien we elk jaar: zodra de gele kiwi's op zijn, neemt de vraag naar de groene kiwi's toe in alle verkoopkanalen."

© Vergers Cancel

Hogere prijzen compenseren lagere opbrengst
De prijzen lagen dit jaar hoger dan vorig jaar, een noodzakelijke aanpassing om het lagere tonnage te compenseren. "Hogere prijzen waren essentieel om een rendabele opbrengst per hectare te behouden. Dat doel hebben we grotendeels bereikt. Naarmate het seizoen vordert, ontstaan er steeds grotere aanbodtekorten. We proberen deze verliezen op te vangen met lichte prijsstijgingen."

Positieve balans voor rode en gele kiwi's
De rode kiwi's waren in januari uitverkocht. De verhandelde volumes waren vergelijkbaar met die van vorig jaar. "Nieuwe aanplanten zijn in productie gekomen, wat de algemene opbrengstdaling heeft gecompenseerd. De afzet verliep goed. De rode kiwi's worden steeds bekender en klanten wachten er zelfs op, wat de afzet vergemakkelijkt."

Voor de gele kiwi's was het seizoen kort, maar succesvol. "Het seizoen eindigde begin januari, simpelweg omdat er te weinig volume was om langer door te gaan. Met de nieuwe aanplanten verwachten we vanaf volgend jaar echter een flinke volumestijging."

Voor meer informatie:
Alexandre Cancel
Vergers Cancel
1 rue de l'Occitanie
ZA Barres 82100 Castelsarrasin (Frankrijk)
Tel: +33 (0)5 63 04 82 13
a.cancel@vergers-cancel.fr
www.vergers-cancel.fr