Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Kritiek op Deens project rond ongezonde voeding

Het Deense onderzoek naar een nieuwe definitie van ultrabewerkt voedsel roept bezorgdheid op bij onafhankelijke voedingswetenschappers. Het project, gefinancierd door de Novo Nordisk Foundation, streeft naar een alternatieve classificatie die consumenten zou helpen gezondere keuzes te maken. Kritische wetenschappers waarschuwen echter dat het onderzoek verwarring kan zaaien en mogelijk de belangen van de voedingsindustrie dient, schrijft NRC.

Ze stellen dat de nieuwe classificatie, Nova 2.0, de geloofwaardigheid van het bestaande systeem (Nova) zou ondermijnen, dat wereldwijd wordt gebruikt om gezondheidsproblemen te koppelen aan ultrabewerkt voedsel. De betrokkenheid van Novo Nordisk, een bedrijf met belangen in obesitas- en diabetesmedicijnen, zorgt voor extra bezorgdheid. Na kritiek verwijderden de onderzoekers de term Nova 2.0 en de term 'ultrabewerkt voedsel' van hun website. Lees hier meer.

Publicatiedatum: