Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Eurocommissaris Hansen op event LTO

"Krimp moet niet centraal staan bij verduurzaming landbouw"

"We moeten oplossingen zoeken om emissies te verlagen zonder daarbij alleen te focussen op minder vee. Het is aan de Nederlandse regering om daar samen met de agrarische sector invulling aan te geven." Die oproep deed Eurocommissaris Christophe Hansen tijdens het voorjaarsevenement van LTO Nederland. Ook benadrukte de Eurocommissaris, die deze week ook een tomatenkas bezocht, het grote belang van onze voedselproductie in geopolitiek onzekere tijden: "Voedselvoorziening is cruciaal en Europa kan leren van de Nederlandse landbouw als het gaat over het produceren van gezonde en betaalbare producten."

Eurocommissaris Hansen presenteerde als keynote spreker zijn visie voor de toekomst van de Europese landbouw aan de zaal. Hansen benadrukte dat voor de toekomst van Europa voedselproductie centraal moet staan in het Europees beleid. "We moeten werken aan het verlagen van emissies met behoud van productie. Om daarbij perspectief te kunnen bieden aan boeren en tuinders voor de lange termijn is voorspelbaar beleid nodig, waarbij de grote verschillen tussen landen en regio's meegenomen moeten worden." De Eurocommissaris sprak daarnaast zijn waardering uit voor de land- en tuinbouw, en benadrukte dat er voor de huidige en toekomstige vraagstukken mét de sector naar oplossingen gezocht moet worden.

© LTO
Manifest
Vertegenwoordigers van het Nederlandse agrofood-domein gingen vervolgens het gesprek aan over de visie van de Eurocommissaris, waarbij zij ingingen op de invloed van de huidige geopolitieke spanningen en handelsontwikkelingen op (de toekomst van) de land- en tuinbouw. Ger Koopmans sloot de bijeenkomst af door de Eurocommissaris een manifest met concrete oplossingen van Nederlandse boeren en tuinders aan te bieden. LTO roept in het manifest op om samen met de Europese Commissie snel tot oplossingen te komen op het gebied van mest, gewasbescherming, administratieve lasten en landbouwinkomens. Koopmans benadrukte dat Nederlandse boeren en tuinders de oplossingen in handen hebben, maar wel beleidskaders nodig hebben die daarbij passen.

Bron: LTO

Publicatiedatum: