Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Marokkaanse avocado-export +25% met record van 56.700 ton

De export van avocado's uit Marokko vertoont een stijgende lijn, meldt EastFruit. In het seizoen 2023/24 bereikte Marokko een record van 56,7 duizend ton geëxporteerde avocado's, goed voor een waarde van 179 miljoen dollar. Dit vertegenwoordigt een stijging van 25% ten opzichte van het voorgaande seizoen.

© EastFruit
Klik om te vergroten

De huidige trends wijzen erop dat Marokko dit record mogelijk zal overtreffen. Halverwege het seizoen had het land al bijna 42 duizend ton geëxporteerd, wat 73% van het totale volume van het vorige seizoen vertegenwoordigt. Historisch gezien zijn de exportvolumes in januari en februari het hoogst.

Spanje, Frankrijk en Nederland blijven de belangrijkste markten, goed voor meer dan 80% van de export. Ook het VK en Italië tonen een toename in de export. Marokko is dit seizoen actief bezig met het diversifiëren van zijn exportbestemmingen.

© EastFruit
Klik om te vergroten

In de eerste helft van het seizoen overtrof de export naar Zwitserland het totaal van het vorige seizoen met 1,5 keer, naar België met zes keer en naar Portugal met elf keer. De export naar Canada en Turkije werd hervat na een onderbreking van twee seizoenen. Daarnaast bereikten zendingen Polen, Oekraïne, Griekenland, Maleisië en Oman. Van juli tot december 2024 werden Marokkaanse avocado's naar 25 landen geëxporteerd, tegenover 19 in het vorige seizoen.

In april zal een handelsmissie met Marokkaanse exporteurs van AGF-producten, waaronder avocado's, plaatsvinden in Singapore en Maleisië.

Bron: EastFruit