De prijzen voor sinaasappelen in Italië zijn de hoogste gebleven van de onderzochte landen, ondanks een opvallende daling in de afgelopen maanden. In december 2024 stonden de prijzen op €142 per 100 kg, daalden licht naar €140 in januari en zakten vervolgens verder naar €129 in februari. Hoewel de dalende trend nog steeds ver boven het vijfjaarlijks gemiddelde ligt, kan dit wijzen op een verandering in de marktdynamiek of seizoensgebonden aanpassingen in het aanbod.
© EUC
In Portugal zijn de prijzen daarentegen in dezelfde periode stabieler gebleven. De prijzen voor sinaasappelen bleven zowel in december als in januari onveranderd op €81 per 100 kg, met een lichte stijging naar €82 in februari. Vergeleken met de scherpe daling in het seizoen 2023/2024 weerspiegelen de huidige cijfers een meer evenwichtige markt. De prijzen blijven boven het vijfjaarlijks gemiddelde, wat duidt op de relatieve veerkracht van de Portugese markt.
© EUC
Spanje vertoonde een bescheiden opwaartse trend tijdens de winter. De prijzen stegen van €76 per 100 kg in december naar €79 in januari en €81 in februari. Hoewel dit nog onder het niveau van het vorige seizoen blijft, wijst het op een geleidelijk herstel. De seizoensgebonden stijging komt samen met een verbeterde vraag en iets sterkere marktomstandigheden.
© EUC
Ondertussen bleven de sinaasappelenprijzen in Griekenland de laagste van alle onderzochte landen. De prijzen daalden van €52 per 100 kg in december naar €50 in januari en zakten verder naar €49 in februari. Deze neerwaartse trend plaatst de huidige prijzen onder zowel die van het vorige seizoen als het vijfjaarlijks gemiddelde, wat wijst op zwakkere marktprestaties of een grotere druk op het aanbod op de Griekse markt in deze periode.
© EUC
Klik hier om het volledige rapport te bekijken.
Voor meer informatie:
European Commission
Tel: +32 2 299 96 96
www.agriculture.ec.europa.eu