Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
SPG Machinery nieuwe speler in machines voor voedselverwerking en fruitteelt

"Ons doel is om complete verwerkingslijnen te verzorgen"

Tholen - Sinds een half jaar zijn André Steenpoorte en Bram Goossens actief met SPG Machinery. Met gezamenlijk 25 jaar ervaring in de machinebouw, koos het duo voor het zelfstandig ondernemerschap. Afgelopen jaar werd een pand met een werkruimte van 600 m² betrokken in Steenbergen, met nog eens dezelfde opslagruimte. "Onze missie is om op maat gemaakte oplossingen te bieden die perfect aansluiten bij de specifieke behoeften van onze klanten."

© SPG

"Wij bieden een breed scala aan machines die specifiek zijn ontwikkeld voor de voedingsmiddelenindustrie. Of het nu gaat om het snijden, wassen, sorteren en drogen. We willen de totale verwerking verzorgen tot aan het verpakken toe", vertelt André. De afgelopen maanden werden onder meer weegplateau's en waswanden, verwerkingslijnen, transportbanden, elevatoren, bordessen, toegangstrappen en trillers aan de klanten geleverd. "Nu hebben we nog veel losse componenten voor een lijn geleverd, maar ons doel is uiteindelijk om de hele verwerkingslijn in RVS te verzorgen."

© SPG

Fruitteeltmachines
Naast de voedselverwerkingsmachines is SPG Machinery ook actief in de fruitteelt, voor Bram als zoon van een fruitteler geen onbekende wereld. Zo ontwikkelde hij de Beastblower voor de biologische gewasbescherming in diverse soorten zachtfruit. Door het compacte ontwerp is de machine bij uitstek geschikt voor het rijden onder teelten met overkapping. Een tweede machine is de getrokken spuit voor de vloeibare gewasbescherming.

© SPG

De vraag naar het werk is de machinebouwers voorlopig niet tegengevallen. "Er is een tekort aan technisch personeel, dus ook collega-machinebouwers maken van onze diensten gebruik. En bovendien is de voedingsmiddelenindustrie een redelijk bedrijfszekere sector, want de mensen moeten toch eten", constateert André nuchter. Gevraagd naar het doel voor de komende vijf jaar, antwoordt hij: "Het liefste runnen we dan een bedrijf met zo'n tien tot vijftien man personeel. Het doel is eigenlijk om niet té groot te worden, zodat we klein genoeg zijn om korte lijnen aan te houden en groot genoeg om complete eigen verwerkingslijnen te verzorgen."

© SPG

© SPGVoor meer informatie:André Steenpoorte / Bram Goossens
SPG Machinery
Gagelweg 4
4651 VL Steenbergen
info@spgmachinery.nl
www.spgmachinery.nl