Tholen - The Greenery is samen met leverancier Core Fruit gestart met het nieuwe avocadoseizoen uit Zuid-Afrika, merk ZZ2. De eerste zendingen van de variëteiten Maluma Hass en Fuerte van het bekende Zuid-Afrikaanse merk ZZ2 tonen volgens The Greenery een uitstekende kwaliteit.
"ZZ2-avocado's zijn al tientallen jaren geliefd bij onze klanten. We zien dat vooral de Fuerte, net als andere greenskins, erg populair is in Oost- en Centraal-Europa, Italië en Griekenland, vooral in de grovere maten, Hass avocado zijn populair in West-Europa en Scandinavië" aldus Elena Rogojnikova, senior inkoper avocado bij The Greenery. "Fuerte is bovendien uitstekend geschikt voor verschillende gezonde gerechten vanwege de uitgesproken smaak."
© The GreeneryMaluma Hass bij binnenkomst in doos ZZ2
De komende weken verwacht The Greenery een stabiele aanvoer. Eind april start het Pinkerton-seizoen, gevolgd door Late Fuerte met bescheiden volumes. Daarna sluit de variëteit Ryan het seizoen af. "Ryan is vooral geliefd in Oost-Europa en Rusland vanwege de stevige structuur en lange houdbaarheid," aldus Rogojnikova.
© The GreeneryCulinaire foto van Fuerte-avocado
Voor het Zuid-Afrikaanse seizoen wordt een vergelijkbaar volume verwacht als vorig jaar, maar met een betere kwaliteit. "In 2024 had regenval nog een negatieve invloed op de oogst, maar dit jaar zien we een veelbelovende verbetering," besluit Rogojnikova.
Voor meer informatie:
Elena Rogojnikova
The Greenery
Mob: 06 52 64 76 00
e.rogojnikova@thegreenery.com