Na een aarzelende start van het Franse aardbeienseizoen door de koude wintermaanden, draaien de telers nu op volle toeren. Begin april wordt een piek in de oogst verwacht, met deze en volgende week alleen al meer dan 1.000 ton Gariguettes aardbeien. Vanaf volgende week komen daar ook grote hoeveelheden ronde aardbeien bij. De brancheorganisatie Fraises Framboises de France doet daarom een dringende oproep aan zowel consumenten als supermarkten: steun de binnenlandse telers. "Het is des te belangrijker nu ook de Spaanse aardbeien in dezelfde periode hun piek bereiken." © AOPn Fraises Framboises de FranceFraises Framboises de France vertegenwoordigt 600 telers en 36 telersverenigingen. Samen waren zij in 2024 goed voor bijna 30.000 ton aardbeien – dat is de helft van de totale Franse aardbeienopbrengst.
"Door een strenge winter, vooral in het zuidoosten van het land, verliep de aanvoer van Franse aardbeien tot nu toe wat moeizaam, voornamelijk in de niet-verwarmde teelt", aldus de organisatie. "Maar vanaf begin april verwachten we een flinke piek in meerdere teeltgebieden."
Vorig jaar viel Pasen vroeg en was het aanbod te beperkt om aan de vraag te voldoen. Dit jaar ligt het anders: consumenten kunnen zich verheugen op een ruim aanbod van uiteenlopende rassen, van Gariguettes, Ciflorettes en Charlottes tot verschillende ronde variëteiten.
© AOPn Fraises Framboises de France
Met de grote hoeveelheden die nu van het veld komen, vraagt de sector om hulp. "Wie kiest voor Franse aardbeien, steunt niet alleen lokale telers, maar ook vakmanschap, versheid en topkwaliteit", zegt Emeline Vanespen, directeur van de brancheorganisatie. "Aardbeien zijn kwetsbare vruchten met een beperkte houdbaarheid. Daarom is het van groot belang dat consumenten en supermarkten samen zorgen voor een snelle afzet."
Voor meer informatie:
AOPN Fraises Framboises de France
Agropole - Bâtiment Agrotec - BP 206
47 931 Agen (Frankrijk)
contact@fraisesdefrance.fr