Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
La Zucca Rossa (Italië)

"Jaarrond artisjokken en pompoenen vanuit Marokko, Egypte en Italië

"Het Italiaanse artisjokkenseizoen verloopt dit jaar opvallend goed, zowel op het veld als in de afzet", zegt Giuseppe Ventura, eigenaar van La Zucca Rossa, gevestigd op de groothandelsmarkt van Napels. Zijn bedrijf is gespecialiseerd in de handel van pompoenen en artisjokken.

"Dit jaar zijn artisjokken eigenlijk nooit schaars geweest", vertelt Ventura. "Zelfs tijdens de vorst in maart liep de aanvoer gewoon door. In Apulië is de bloei overvloedig. Aanvankelijk leverden de planten minder dan verwacht, maar inmiddels is de markt goed gevuld." De kwaliteit is prima en ondanks enkele gebruikelijke dipjes blijft de afzet stabiel. "We werken met de beste telers uit de regio", voegt hij toe.

© La Zucca Rossa Di Ventura S.R.L.

De Romanesco variëteit verkoopt dit jaar iets moeizamer, wat opvallend is rond Pasen, normaal een piekperiode voor de artisjok. "Waarom de vraag nu tegenvalt, weet ik eerlijk gezegd niet", zegt Ventura. De Violetto daarentegen blijft goed lopen. "Die verkoopt goed, vooral omdat de marktprijs aantrekkelijk is: momenteel tussen de 20 en 40 cent per stuk. Onze inkoopprijs varieert van 12 tot 30 cent, afhankelijk van regio en kwaliteit." De oogst in Apulië loopt nog zeker tot 20 mei. "Ik reken op aanbod tot eind mei dankzij late oogsten die we gekoeld bewaren."

Ventura prijst ook de uitstekende kwaliteit van de Egyptische artisjokken, die nog steeds beschikbaar zijn. "Dit jaar zijn ze uitzonderlijk goed, misschien wel de beste ooit. De lokale telers hebben flinke stappen gezet in hun teelttechniek."

© La Zucca Rossa Di Ventura S.R.L.

Ook met de pompoenen boekt La Zucca Rossa mooie resultaten. "Sinds de kerstperiode verkoopt pompoen eigenlijk continu goed. De vraag blijft hoog en de prijzen zijn gestegen", aldus Ventura. Momenteel liggen de prijzen tussen €1,00 en €1,40 per kilo, met lagere kwaliteiten vanaf €0,80 à €0,90. "Daar kunnen we niet over klagen."

© La Zucca Rossa Di Ventura S.R.L.

Na het Italiaanse seizoen in Basilicata schakelde de grossier over op import uit Egypte, waar de kwaliteit van de Muscat de Provence dit jaar opviel. Binnenkort arriveren ook de eerste ladingen uit Zuid-Afrika, gevolgd door Marokko. "De Zuid-Afrikaanse pompoenen zijn echt van topkwaliteit. Over tien dagen starten we ook met de Marokkaanse. Die houd ik zelf nauwlettend in de gaten: van het zaad tot het oogstmoment. Ik geef instructies over de teelt en verzorging, en zorg dat alles aan de juiste certificeringen voldoet. Onze klanten verwachten nu eenmaal hoge standaarden."

Voor Ventura is Marokko een sleutelgebied voor hoogwaardige groente- en fruitteelt. "Het land werkt met een moderne, professionele aanpak, vergelijkbaar met de Italiaanse. Maar ook in Egypte is er veel verbeterd sinds onze samenwerking. Ik volg die processen van dichtbij."

La Zucca Rossa weet jaarrond constante kwaliteit te leveren dankzij een goede afwisseling tussen Italiaans en geïmporteerd product. "Het buitenlandse pompoenseizoen loopt zeker tot 20 juli. Eind juni beginnen we weer met de Italiaanse oogst van de Lunga di Scafati. We blijven beide herkomsten combineren, want de vraag is hoog. En we willen nooit zonder product zitten, of het nu om artisjokken of pompoenen gaat", besluit Ventura.

Voor meer informatie:
www.lazuccarossadiventurasrl.it