Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Stap op Duitse markt geeft omzet van Foodmaker een impuls

Foodmaker, de Belgische producent van gezonde maaltijden, heeft over de eerste drie maanden van 2025 een omzetgroei van 41% geboekt. De groei hangt samen met een overeenkomst die het bedrijf heeft gesloten met het Duitse supermarktconcern Rewe. Na een testfase liggen de maaltijden van Foodmaker sinds vorige maand in alle 3.800 supermarkten van Rewe. Vanwege de internationale expansie heeft Foodmaker nu concrete plannen om de productiecapaciteit aanzienlijk uit te breiden, schrijft Made In.

Niet alleen in Duitsland groeit de omzet van Foodmaker sterk. Ook bij bestaande partners is er significante groei: bij Delhaize in België noteerde het bedrijf 31% extra omzet in het eerste kwartaal, en bij het Franse Franprix nam de omzet met 80% toe. De maaltijden van het Belgische bedrijf zijn ook te vinden in de winkels van Monoprix in Frankrijk en van Albert Heijn in Nederland.

De forse afzetgroei legt druk op de productiecapaciteit. De centrale keuken in Westerlo kan momenteel 150.000 tot 200.000 maaltijden per week aan. Om de stijgende vraag, vooral vanuit Duitsland, te kunnen opvangen, is opschaling noodzakelijk. Foodmaker plant daarom een aanzienlijke uitbreiding van de vestiging in Westerlo. Er zal een vergunningsaanvraag worden ingediend voor nieuw gebouw, dat tegen 2027 operationeel moet zijn.

Lees hier meer.