In de Spaanse regio Valencia loopt het avocadoseizoen dit jaar eerder ten einde dan anders. De laatste ladingen van de late variëteit Lamb Hass zijn bijna allemaal geoogst en de afzet verloopt vlot.
"Normaal gesproken verkopen we Lamb Hass tot begin mei", vertelt Vicente Bayona, directeur van het teelt- en handelsbedrijf Tropical Bayper en vertegenwoordiger van boomkwekerij Viveros Brokaw in Valencia. "Maar dit jaar is het grootste deel nu al binnen. De laatste partijen gaan deze maand nog weg. Daardoor komt de aanvoer niet in de knel met die van Peruaanse avocado's."
© Tropical Bayper
Volgens Bayona is Lamb Hass dit jaar eerder rijp geworden. "De telers in Valencia hebben steeds beter zicht op het ideale oogstmoment. De controle op het drogestofgehalte in het veld wordt steeds nauwkeuriger", legt hij uit.
© Tropical Bayper
Lamb Hass staat bekend om zijn grote maten. Toch waren dit seizoen de middelgrote maten het meest gevraagd, vooral door supermarkten. Omdat die minder beschikbaar waren, kregen ze vergelijkbare prijzen als de grote maten. "Al met al een prima seizoen", zegt Bayona. "Gemiddeld lag de prijs tussen de €1,75 en €2,10 per kilo, ongeacht de maat."
In de regio Valencia is nu zo'n 4.000 hectare beplant met avocado's, grofweg gelijk verdeeld tussen Hass en Lamb Hass. Die laatste wint terrein, vooral omdat hij zo'n 25% meer opbrengst geeft en later rijpt. "Dankzij Lamb Hass kunnen we het seizoen rekken van december tot en met mei. Dat is interessant voor de markt."
© Tropical Bayper
Volgens Bayona groeit de bekendheid van de Valenciaanse avocado, ook in Europa. "Supermarkten zoeken steeds vaker naar dichtbij geteeld fruit. De Valenciaanse avocado krijgt dan ook steeds vaker een plek in het Europese schap."
Tropical Bayper richt zich op de afzet van exotisch fruit, met de avocado als hoofdproduct. Daarnaast verkoopt het bedrijf ook papaja's en limes. Jaarlijks zetten ze zo'n 4.000 ton fruit af, zowel in Spanje zelf als in supermarkten in Nederland, België, Zwitserland en Frankrijk.
Voor meer informatie:
Vicente Bayona Pérez
Tropical Bayper
M: +34 616445682 (Spanje)
comercial@bayex.es
www.bayex.es