Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Zomerhitte in Marokko baart groentetelers zorgen

In Marokko wordt gewaarschuwd voor een bijzonder hete zomer, met aanhoudende en herhaaldelijke hittegolven in het vooruitzicht. In sommige regio's zijn de temperaturen begin deze zomer al opgelopen tot boven de 45 graden Celsius.

Deze extreme omstandigheden roepen herinneringen op aan de zomer van 2023, die vooral in de regio Souss-Massa uitzonderlijk zwaar uitpakte voor groentetelers. Ook dit jaar vreest de sector opnieuw ernstige gevolgen voor de teelt, kwaliteit en beschikbaarheid van verse groenten.

© Universal Peppers

Obeida Mansour, een paprika-teler in Agadir, verzekert ons dat de situatie momenteel onder controle is, maar maakt zich wel zorgen over augustus. "De hittegolven in juli hebben geen grote invloed gehad vanwege de timing van onze activiteiten. Het vorige seizoen eindigde op 25 juni, en we zijn op 5 juli begonnen met planten ter voorbereiding op het winterseizoen. De planten zijn nog niet volgroeid genoeg om last van de warmte te hebben. Toch zien we augustus met enige voorzichtigheid tegemoet. We hopen op het beste, want klimaatrisico's zijn inmiddels een continu punt van zorg."

Volgens Mansour kunnen paprikatelers de risico's van hittegolven beperken, zolang de temperaturen niet zo extreem zijn als in augustus 2023. Destijds werd in de regio Souss Massa een recordtemperatuur van 50,4 graden Celsius bereikt, en de drie dagen aanhoudende hitte verschroeide de gewassen, wat leidde tot een tekort aan zaden.

© Universal Peppers

"We gebruiken nog steeds Canarische kassen en passen de hoogte daarvan aan om de gevolgen van de hitte te minimaliseren. Verder hopen we op helder weer. Het grootste risico lopen we tussen 10 en 28 augustus, wanneer de paprika's in deze regio worden geoogst voor de volgende cyclus," vervolgt hij.

Het vorige seizoen bood Marokkaanse paprikatelers goede vraag en prijzen, ondanks dat slechte weersomstandigheden de opbrengsten verlaagden. "Bij Universal Peppers hebben we mini-snack- en gewone paprikarassen geïntroduceerd die erg in trek zijn in Europa, naast onze reguliere puntpaprikateelt," besluit Mansour.

Voor meer informatie:
Obeida Mansour
Universal Peppers
Tel.: +212663612461
Obeida@universalpeppers.ma