Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
kennisuitwisseling met Italië, Polen en Nederland

Eerste oogst witte champignons in Griekenland bereikt 160 ton per maand

Tot twee jaar geleden waren er in Griekenland geen witte champignons beschikbaar. Begin 2024 zette Kechagia Mushrooms een belangrijke stap door de eerste faciliteit voor witte champignons te openen in Pedino, Kilkis. "Onze vestigingen in Pedino zijn volledig geïntegreerd. Eigenlijk hebben we twee locaties voor witte champignons en twee voor oesterzwammen. Op de ene locatie bereiden we het substraat, op de andere locatie verzorgen we de rest van het proces en de verpakking van het eindproduct. Op deze manier behouden we 100% controle over de kwaliteit van al onze producten," vertelt Tasos Kechagias, vertegenwoordiger van de eigenaren van de nieuwe generatie.

© Kechagia Mushrooms
Xronis (links) en Tasos (rechts) Kechagias van Kechagia Mushrooms.

"Bij oesterzwammen halen we 120–130 ton per maand, terwijl het volume aan champignons momenteel 160 ton bedraagt. In het tweede jaar hebben we zowel de kwaliteit als onze werkmethoden verder verbeterd, maar we blijven onszelf ontwikkelen. We trainen ons team continu en investeren ook in onze eigen kennis, door specialisten uit Italië, Polen en Nederland uit te nodigen om hun expertise over te dragen," legt Kechagias uit.

© Kechagia Mushrooms

Wat de afzet van de champignons betreft, is de ondernemer tevreden: "Ons product ligt nu in de schappen van Griekse supermarkten. De goede reputatie die ons bedrijf in 36 jaar heeft opgebouwd, helpt enorm, vooral omdat we concurreren met een groot land als Polen. Kopers hebben vertrouwen in onze champignons, die ook het meest gewild zijn op de Griekse markt in alle segmenten."

© Kechagia Mushrooms

"Uiteraard willen we ons volume vergroten en uiteindelijk ook naar het buitenland verkopen, maar voorlopig ligt de prioriteit bij het bedienen van de binnenlandse markt. Het belangrijkste is dat we uitblinken in wat we doen; daarom zien we onze enige concurrent als onszelf."

© Kechagia Mushrooms

Met het naderende winterseizoen verschuift de aandacht meer naar verpakte champignons. Kechagias merkt op dat consumenten steeds meer waardering krijgen voor grote oesterzwam-filets, die ondanks de hogere prijs minder afval veroorzaken bij het koken. Tegelijk ziet hij de stijgende kosten van alle productiefactoren. "Desondanks filteren we deze stijgingen zorgvuldig voordat ze worden doorberekend in het eindproduct. We proberen prijsschommelingen in onze champignons het hele jaar door tot een minimum te beperken," besluit de Griekse ondernemer.

Voor meer informatie:
Tasos Kechagias
Kechagia Mushrooms
Tel: +30 212 1006 662
[email protected]
https://manitaria.com.gr

Gerelateerde artikelen → Zie meer